Share Button

Stavebným objektom je zrubový rodinný dom. Pôdorys rodinného domu vychádza z obdĺžnika doplneného obojstranným dispozičným členením na dlhších stranách.

Dom je zastrešený hlavnou a vedľajšou sedlovou strechou. Dom je navrhnutý ako prízemný s obytným podkrovím. Dom nie je podpivničený. Vstup do domu je z východnej strany na úroveň podlahy cez schody podstrešia do zádveria. Zo zádveria je prístup do skladu, WC, chodby. Z chodby je prístupná prízemná časť domu, ktorú tvorí obývacia izba  prepojená  s jedálňou a kuchyňou. Z chodby je ďalej prístup do technickej miestnosti  a špajze. Schody sú situované v obývacej izbe, ktoré sú osvetlené oknami obývacej izby a haly podkrovia. Na prízemí sa nachádza krytá terasa na južnej strane so vstupom z obývacej izby. V podkroví sa nachádza chodba, hala, tri izby a kúpeľňa s WC. Izby v podkroví ako aj kúpeľňa a WC sú priamo osvetlené aj vetrané oknami v štítoch.

Účelom objektu je zabezpečiť zdravé bývanie pre 4-6 osôb riešením samostatne stojaceho objektu so samostatným vstupom z verejnej komunikácie.