Share Button

Stavbou je rekonštrukcia jestvujúceho rodinného domu drevenej konštrukcie na drevený zrubový rekreačný dom . Nové architektonické a dispozičné riešenie má pôdorysne T tvar a je zastrešený asymetricky sedlovou strechou. Dom je navrhnutý ako prízemný s podkrovím. Hlavným konštrukčným prvkom zrubovej konštrukcie je prizma na stojato. Objekt je navrhovaný ako dvojplášťový s predpokladom zaradenia do kategórie pasívny dom.

Vnútorné priečky budú tvorené kombináciou zrubových priečok, tehlových priečok a ich kombináciou (prímurovka) v pomere a umiestnení v závislosti od zvýšenia tepelného a estetického štandardu objektu.

Vstup do domu je riešený zádverím na západnej strane objektu z ktorého je zabezpečený vstup do technickej miestnosti. Z chodby na 1.NP je zabezpečený vstup do priestorov samostatného WC,kúpeľne doplnenej o saunu, kuchyne doplnenej o jedálenský kút, spoločenskú miestnosť. Prechod do 2.NP je zabezpečený zrubovou schodiskovou zostavou. Dispozícia 2.NP je tvorená 3 izbami, pracovňou a kúpeľňou.

Hlavným vykurovacím prvkom objektu bude kachľová pec umiestnená v priestore spoločenskej miestnosti. Doplnkovým zdrojom budú krbové kachle v priestore pracovne 2.NP ako aj špahriet ako súčasť kuchynskej zostavy.

Využitie rodinného domu bude nekontinuálne , nepravidelné, menej ako 4 hodiny denne a 1 krát týždenne a menej než 4 mesiace v roku, s využitím na celoročnú rekreáciu. Dom nie je podpivničený.

V súčasnosti sa výstavba zrubu nachádza vo fáze hrubej stavby s dokončenou strechou, vonkajším náterom a komínovou zostavou.